Több pénzt szeretnél? Úgy érzed folyton csak keretekbe ütközöl? Jó eséllyel a pénzügyi komfortzónáddal van a baj!
Kevesekben tudatosul, hogy komfortzóna a mindennapi pénzügyeink terén is létezik. Pedig gazdasági szempontból ugyanúgy behatárolja az életünket, és sokszor ez a gátja az anyagi fejlődésnek. Hogyan lehet megváltoztatni?
1. Azonosítsd a határokat
Ahhoz, hogy anyagilag is sikeresebb legyél, először szintén vedd górcső alá, hol vagy most, egyénileg. Mi az az összeg, aminél több sosem szokott lenni a bankszámládon? És mennyi, aminél kevesebb szintén nem jellemző? Az alsó és a felső határok mesterséges korlátokat képeznek. Önvédelmi mechanizmusok lépnek fel a közelükbe érve, így saját magad húzod vissza a kényelmes határok közé, ha nem veszed észre.
Ahhoz, hogy megkapd a helyes válaszokat, először fel kell tenned a helyes kérdéseket.
2. Családi minták
Pénzügyi szempontból is meghatárózó, milyen mintákat sajátítottunk el, csak ezeket tudatosítva lehet átírni a forgatókönyvet. Vizsgáld meg egyes családtagjaidat, hogyan bánnak (vagy bántak) a pénzzel, ki keresett többet, és általában ki kinek adott, kinek milyen költekezési szokásai voltak és vannak, körülbelül mekkora a család vagyona. Így azonosítod be a család pénzügyi komfortzónáját.
Nem az számít, jártunk-e már sötét házban, hanem hogy sikerült-e kijönnünk belőle.
- Theodore Roosevelt-
3. Írd újra!
Most már tudod, hol tartasz. Következő kérdés: hova szeretnél eljutni? Milyen életet szeretnél, és ehhez mennyi pénz szükéges havonta? Írd le! Külön, cetlire is. Tedd ki szem elé, és bele a pénztárcádba, hogy lásd, szoktasd magad hozzá. Hogyan tudsz több pénzhez jutni? Összpontosíts az erősségeidre, és a képességeidre. Vedd észre a lehetőségeket, ezekkel hogyan tudsz több pénzre szert tenni.
Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!
4. Képezd magad
A pénz csak egy eszköz. Fektess be saját magadba, sajátíts el gondolatokat olyan emberektől, akik már sok céljukat elérték. Elkezd ezáltal megváltozni a gondolkodásmódod, sikerre hangolódsz. Azonban a tanulás ott kezdődik, hogy ezeket felismered a saját életedben, és eszerint, a megváltozott gondolkodásmód szerint cselekszel, és így figyelsz meg dolgokat. Bízol magadban és másokban. Végül, ha kitartasz, te is olyan leszel, mint akikre felnézel.
A világ összes pénze sem ér semmit, ha fogalmunk sincs, hogyan bánjunk a pénzzel.
-Adam J. Jackson-
Business & Café - Facebookon is. Köszönjük kedvelésed!
Sipos Anna Ilona
A BME Gépészkarának hallgatója vagyok, áramlástannal és matematikával foglalkozom, ezen felül tanítok is. Szeretek gondolkodni a különféle jelenségeken, megérteni azokat, határterületeket összekapcsolni. Emellett egészség-és szépségkultúra területen is dolgozom.