Azt ismered amikor a notebook, a táblagép és a kockás füzet összefutnak egy születésnapi partin?
Korábban már olvashattatok egy laptop sztorit Patriktól, aki egy Dell gépet szerzett a Microsofttól. Szerencsémre én sem maradtam ki a szórásból, és a születésnapi ajándékaim között várt rám egy kedves kis Acer Switch Alpha 12.
12, Alpha 12-vel töltött nap után következzen az én sztorim, a 2in1 gépek világából.
1. Most akkor ez tulajdonképpen micsoda?
A Nagyapám szerint az az eszköz, ami kaszának és borotvának is jó, valószínűleg nem váltja be a hozzá fűzött reményeket. Egészen őszintén ezek a szavak jutottak eszembe, amikor elkezdtem ismerkedni az új kütyümmel.
A 2in1 gépek működési elve az, hogy belepakolnak mindent egy kihajtható lábú tabletbe, és ehhez jön még egy könnyű kis billentyűzet. Ha tablet kell lekapod a billentyűzetet, ha notebookra van szükséged billentyűzet fel, láb kihajt és mehet is a munka. Meglepően hamar, az első hét végére teljesen hozzászokik az ember a funkcióváltásokhoz.
2. A számítógép
Tekintve, hogy én az informatikai eszközeimet leggyakrabban szövegírásra használom, ezen a téren szereztem az első tapasztalataimat ezzel a géppel is.
Munka szempontból kimondottan előnyös tulajdonsága a jó minőségű billentyűzete. Mivel egy megvilágított klaviatúráról beszélünk, így sötétben is jó vele dolgozni. A többi, a hosszú járású billentyűk amiken pontosan és gyorsan lehet gépelni, és az úgynevezett fordított bőr borítás ami miatt a kéz stabilan, csúszkálás nélkül tud feküdni gépelés közben, már csak hab a szülinapi tortán.
3. A táblagép
Ismét őszinte szavak következnek: nem hittem a táblagépekben. Azt gondoltam, olyan evolúciós zsákutcái ezek az eszközök az informatikának, mint annak idején volt mondjuk a minidisc. Viszont, mióta van egy jól használható táblagépem, változott a véleményem.
Tárgyalásokon, vagy üzleti beszélgetések alkalmával, másodpercek alatt szuper prezentációs eszközt tudok csinálni a kis laptopomból, ha mutatni kell valamit. A kihajtható keret gumiborítása miatt pedig az eszköz táblagépként is megállja a helyét. A szóvicceket félretéve, a kompaktság sokkal inkább előnyére, mintsem hátrányára válik az Alpha 12-nek.
4. A jegyzetfüzet
A legjobbat természetesen a végére tartogattam! A számítógép a táblagép és a laptop mellé ugyanis egy digitális füzetet is nyer a boldog Acer tulajdonos - esetünkben én. Az elektronikai világ újra felfedezett szenzációjáról a digitális tollról szól az óda. A jegyzetelés, és a különböző cetlikre lefirkanott jegyzetek rendszerezése (legtöbbször még a megőrzése is) komoly problémát jelentett a számomra.
A digitális tollal bevitt jegyzeteket, rajzokat többé viszont nem fenyegeti az elvesztés veszélye. Egy ötlet sem vész kárba ezentúl!
5. Az egész együtt
Van még néhány technikai specifikáció, amit érdemes megemlíteni, bár laikus felhasználóként nem szembesültem áldásos hatásaikkal olyan látványosan. Elég stabil szerkezetről van szó, a teljes készülékház fémből van, a kijelzőt Gorilla Glass üveg védi. Nem ejtettem le, de ilyen védettséggel alighanem megúsznám.
Alapvető kérdés az akkumulátor, és annak teljesítménye. A gyári adat 8 óra, én a gyakorlatban (munka, netezés, filmezés) 7 óra körül tudtam kihozni belőle.
A készülék kijelzője 12 colos, ami bár nem nagy, de pont elégséges a képi, vagy szerkesztési munkákhoz és már filmet sem nagyítóval kell nézni rajta.
Érdekességként megemlítem még a folyadék hűtéses megoldást, ez a gép (tudtommal) egyedülálló módon nem levegővel hűti a nemesebb részeit, hanem vízzel. Valóban nem tapasztaltam, hogy különösebben melegedett volna.
Zárszóként szeretnék egy hatalmas Köszit kiáltani a Microsoftos csapatnak, egy Acer Switch Alpha 12 tökéletes ajándék!