A Vállalható Vállalkozások közössége ismét egy újító ötlettel rukkolt elő! Na de, hogy csináltak adóparadicsomot az A38-ból?
1. Adóbál
A Bridge Budapest Egyesület nagyon sok jópofa, "nyugatos" vállalkozói kultúrával kapcsolatos ismeretet hoz Budapestre. Tegnap sem volt ez másként, az idén először megrendezett Bridge Tax Partyn.
Mikor 2008-ban elkezdtük a Prezit és azt mondtuk, hogy mint rendes adófizető szeretnénk működtetni a vállalkozást, akkor sokan csodálkoztak, hogy ezt prioritásként megfogalmaztuk.
2013-ban azért alapítottuk a Bridge Budapestet a LogMeInnel és a Ustreammel, mert abban reménykedtünk, hogy a vállalkozások tudnak pozitívan is inspirálni embereket. Ma pedig, 200 céggel együtt, akik szintén azt gondolják, hogy az adófizetés fontos, arról álmodunk, hogy ez egy széles mozgalom kezdete.
– mondta Árvai Péter, a Prezi társalapító-vezérigazgatója, a Bridge Budapest Egyesület elnöke.
2. AdóParadicsom
A formabontó eseményhez formabontó ajándék illik: a parti résztvevői egy cserép palántával gazdagodhattak, benne az adóparadicsommal.
Az adóparadicsom egy negatív fogalom, a közösség iránti kötelezettségek megtagadását testesíti meg, és eközben rossz hírbe hozza a paradicsomot is. Az „adó” névre elkeresztelt paradicsompalántáinkkal egész évben emlékeztethetik a cégek a munkatársakat a Vállalható Vállalkozás tanúsítvány birtoklásával együtt járó felelősségre és arra, hogy egy jó munkahely gondozásáért rengeteget kell tenni, hogy aztán az egész közösségünk élvezhesse az értékeit, a gyümölcsét.
– mesélte a meghökkentő kezdeményezésről Pistyur Veronika, a Bridge Budapest vezetője. Az egyesület vezetője szerint a vállalkozók ebben az országban akkor tesznek a legtöbbet a közérzetünk javulásáért, ha jó, szerethető, értelmes munkahelyeket hoznak létre.
3. Vállalható Vállalkozók vigadoznak
A tegnap esti rendezvénynek azonban az adóbevallás határidején túl még egy különleges apropója is volt, ugyanis a napokban haladta meg a Vállalható Vállalkozások száma a kétszázat. Ez is egy Bridge Budapestes kezdeményezés, melyet a Transparency Internationallel és a CEU Business Schoollal közösen dolgoztak ki.
A sztori lényege, hogy a vallalhatovallalkozas.hu-n elérhető egy önellenőrző teszt, amit kitöltve megtudjuk, hogy szakmai szempontok alapján hol tart a cégünk.
A teszt (egyébként mi is megcsináltuk, 5 percig tart) 4 területtel foglalkozik.
- cégvezetés és kommunikáció
- HR kérdések
- pénzügyek
- partneri kapcsolatok
Mi is megcsináltuk, mindenkinek nagyon ajánljuk, mert vállalhatónak lenni nagyon király! Jó érzés, hogy az ember a bizniszével hozzátesz a társadalom, a civilizáció legklasszabb előnyeinek működtetésében.
Köszönjük Bridge Budapest, királyok vagytok!